Informácie

 

Je to tu! Šiesty ročník Sumcového Extremu 2024 je na spadnutie a tento rok pripravujeme niečo skutočne špeciálne. Nebude to len súťaž, bude to rybársky festival, ktorý spája profesionálov aj začiatočníkov v jednom vášnivom zážitku. S titulom "Majster Slovenska vo vábení sumcov" v hre, máte príležitosť osláviť rybolov v celom jeho nádhernom rozsahu. A my vás chceme pozvať!

Baví ťa to a si dobrý vo vábení?  Potom je táto akcia práve pre teba alebo pre tvoj tím. Cieľom je využiť zručnosti našich rybárov pri vábení, odhaliť aké krásne úlovky sa skrývajú pod vodnou hladinou Zemplínskej Šíravy a užiť si očarujúci zážitok z tejto akcie plnej bláznov z vábenia. Skvelé výherné ceny sú len bonusom tejto akcie.

Šiesty ročník a potešenie z rybolovu

Sumcový Extrem 2024 je tu, aby urobil rybársky svet ešte vzrušujúcejším. Prečo by ste mali prísť? Pretože tento ročník bude nielen o súťaži, ale aj o potešení, zábave a učení sa od tých najlepších. Bez ohľadu na to, či ste profesionálny rybár alebo začiatočník, vítame vás na našom rybárskom festivale. 

Profesionáli aj začiatočníci, všetci ste vítaní!

Nezáleží na tom, či ste profesionálny rybár s rokmi skúseností alebo začiatočník, ktorý práve začal objavovať krásy rybolovu. Sumcový Extrem 2024 je pre všetkých, ktorí majú vášeň pre rybolov a chcú sa podeliť o túto vášeň s inými.

Reģistrácia - čím skôr, tým lepšie!

Reģistrácia je otvorená a miesta sa rýchlo plnia! Preto sme tu, aby sme vás povzbudili, aby ste sa prihlásili čo najskôr a zabezpečili si svoje miesto v tejto nezabudnuteľnej súťaži a rybárskom festivale. Staňte sa Majstrom Slovenska vo Vábení Sumcov a oslavte svoju rybársku vášeň.

Pridajte sa k nám!

Takže, čo čakáte? Pridajte sa k nám na Sumcovom Extreme 2024 a zažite rybársky zážitok, ako žiadny iný. Chceme vás privítať na našom tábore, kde sa rodia nové priateľstvá, vytvoria doživotné spomienky a oslaví váš príspevok k tomuto nádhernému športu.

Nezmeškajte túto príležitosť! Reģistrujte sa ešte dnes a pridajte sa k nám na Sumcovom Extreme 2024.

KEDY?

28.8. - 31.8. 2024 (streda – sobota)

KDE?

Akcia sa bude organizovať na jednej z najväčších vodných nádrží na Slovensku a tou je Zemplínska Šírava, ktorá má rozlohu  33 km2 s maximálnou hĺbkou do 10m . Takáto súťaž lovu sumca pomocou vábničky  je ako jediná na Slovensku a v okolitých štátoch. 

Stretávka je na Medvedej hore pri penzióne Anima, v ktorej máte možnosť sa aj ubytovať počas celého preteku.
Zraz vo štvrtok 29.8.2024 o 8:00 pred hlavným stánkom preteku.

Penzión poskytuje raňajky, obedy a aj večere. Pre tých, ktorí majú radšej kemping vo vlastných bivakoch a lehátkach, je možné sa rozložiť na stráženom areáli penziónu Anima. Ak ste sa však rozhodli využiť služby penziónu Anima, registráciu môžete vykonať na ich stránke www.anima.sirava.info

HARMONOGRAM

 • Registrácia sa koná v stredu 28.8.2024 o 19:00 v penzióne Anima
 • Štvrtok - Zraz o 10:00 - vybavenie lode GPS zariadením, Zahájenie preteku 11:00 - 01:00
 • Piatok 08:00 - 14:00 
 • 14:00 - 16:00 obed, všetky člny musia z vody von
 • 16:00 - 01:00 pokračovanie preteku
 • Sobota 08:00 - 15:00
 • Od 15:00 do 16:00 je čas určený na balenie 
 • 16:00 Vyhodnotenie + obed
 

ZÁKLADNÉ PODMIENKY SÚŤAŽE

 • súťažia dvojčlenné pretekárske družstvá
 • každé družstvo loví na dva prúty, každý člen na jednu udicu
 • systém lovu – vábnička, vertikal
 • revír s režimom “chyť a pusť”
 • ako návnady a nástrahy je možné používať všetky zákonom povolené nástrahy, zákaz chytať na akúkoľvek živú, alebo mŕtvu rybku
 • ako zdroj pohonu člna sa môže používať len spaľovací motor, pri prekročení 5 hp u spaľovacieho motora musí mať držiteľ povolenie na prevádzku takého motora a to povolenie vodcu malého plavidla
 • čln musí mať pevnú podlahu, dĺžku minimálne 2,70 m! a musí byť určený minimálne pre dve osoby, minimálny rozostup medzi člnmi je 50 m.
 • každý člen družstva musí byť držiteľom platného rybárskeho lístka a musí dodržiavať platné predpisy pre lov na tejto vodnej nádrži


CENY DO SÚŤAŽE

Súťaží sa o najlepší team Sumcového Extrému a o oficiálny titul Majstra Slovenska,
ktorým sa môže stať najlepší slovenský team.

Ceny do súťaže na rok 2024

1. miesto - 1500€ + voľný vstup na další ročník + vecné ceny
2. miesto - 1000€ + 50% zľava na vstup na ďalší ročník + vecné ceny
3. miesto - 500€ + 100€ zľava na vstup na ďalší ročník + vecné ceny

 

Vecné ceny sa budú priebežne aktualizovať na Facebooku

 

 

Zemplínska Šírava, v minulosti nazývaná Zemplínska Sĺňava, je vodná nádrž na východnom Slovensku v povodí Bodrogu pod Vihorlatskými vrchmi. Je druhou najväčšou vodnou priehradou na Slovensku podľa plochy hladiny a zároveň treťou najväčšou na Slovensku podľa celkového objemu vody. Je obľúbenou turistickou destináciou nielen pre rodiny, ale hlavne pre športových rybárov. Zemplínska Šírava v sebe ukrýva mnoho kapitálnych úlovkov. Nakoľko sa vyskytuje v teplom pásme, ryby sú tu celoročne hájené a je tu dostatok potravy  pre ich kapitálny rast.