fbpx

SUMCOVÝ EXTRÉM 2019

SUMCOVÝ EXTRÉM 2019Ďakujeme  všetkým tímom za vzornú disciplínu ako aj profesionálne správanie na vode. Poďakovanie patrí  naším sponzorom, ako aj ďalším účastníkom, ktorí pomáhali pri zabezpečení tejto akcie.
Na tomto ročníku sa chytilo spolu 39 sumcov v celkovej dĺžke spolu 3944 cm. Priemer na rybu vychádzal 101 cm 


Výsledký sútaže.

1. miesto – Team WELS / Počet rýb – 7 / Celková dĺžka – 832cm

Výherné ceny od sponzorov France fishing adventure / JP sumcové vábničky / živá nástraha.sk získava tím WELS .Gratulujeme !!


2. miesto – Team CMX / Počet rýb – 8 / Celková dĺžka – 821cm

výherné ceny od sponzorov sumčak.cz / JP sumcové vábničky / živá nástraha.sk   získava tím CMX s celkovým počtom bodov 821 cm. Gratulujeme !!
3.miesto – Team AKULA / Počet rýb – 9 / Celková dĺžka – 816cm + bonusová cena za najväčšie množstvo chytených rýb .

Team Akula sa už druhý rok zaradil vo výherných miestach.

Výherné ceny od sponzorov fishop.sk / JP sumcové vábničky / živá nástraha.sk   získava tím AKULA s celkovým počtom bodov 816 cm. Gratulujeme !!


4.miesto – SUM Team / Počet rýb – 6 / Celková dĺžka – 591cm

Team SUM sa už druhý rok zaradil vo výherných miestach.

Výherné ceny od sponzorov ZECK-FISHING.COM získava tím SUM s celkovým počtom bodov 591 cm. Gratulujeme !!


5.miesto – Team SELURD / Počet rýb – 3 / Celková dĺžka – 333cm

6.miesto – CSC Team / Počet rýb – 2 / Celková dĺžka – 188cm

7.miesto – Team SV / Počet rýb – 2 / Celková dĺžka – 164cm

8.miesto – Team ABSOLUT / Počet rýb – 1 / Celková dĺžka – 106cm Fotografie úlovkov

9.miesto – Team CASSOVIA SILURUS / Počet rýb – 1 / Celková dĺžka – 93cm

Prieneh súťaže

Na fotke nižšie môžme vidieť tím ľudí, ktorí majú na svedomí jednú z najúžastnejších sumcových súťaží a tou je SUMCOVÝ EXTRÉM.

Hlavným organizátorom celej súťaže je Peter Gere (Zelené tričko) .

Spoluorganizátori, ktorí mali na starosti stánky s doplnkami pre súťažiacich, ako sú živé nástrahy, rybarské potreby a sumcové vábničky mali na starosti Maroš Jaržembovský, Ivan Kačinec, Jozef Janáč.

Samozrejme nesmeli chýbať ani porotcovia a kameramani . Jedným z hlavných porotcov bol veľmi známy český sumčiar Roman Matula, ktorý mal aj krátku prednášku o love sumca pre súťažiacich. Musím podotknúť , viacero tímov si Romanové slova vzali k srdcu a hneď na druhý deň po prednáške skúšali triky a metódy ktoré sa dozvedeli. Úspechy na seba nenechali dlho čakať a ryby sa začali hneď objavovať na lodi.
Hlavným kameramanom preteku bol Jakub Fabian . Chalani patrí vám jedno veľké ĎAKUJEM.

NEČAKANÝ SPONZOR

Touto formou by som chcel spomenúť aj jedného zo súťažiacich a tým je Stanislav Demko, ktorý nás všetkých veľmi milo prekvapil z vlastnej inicinatívy a na vlastné náklady dal vyrobiť pre každého súťažiaceho krásne plechovky s pivom a energetickým nápojom. A do súťaže dal aj krásne drevené hodiny s logom SumcovýExtrém.


Pár krátkych slov na záver.

Musím povedať, že posledné hodiny súťaže boli extrémne napínavé, ten adrenalín a napätie môžem prirovnať k hokejovému zápasu, keď sme sa stali majstrami sveta v roku 2002 vo Švédsku proti Rusku. Tímy WELS, CMS, AKULA a SUM bojovali doslova o pár desiatok centimetrov, stačila jedna bodovaná ryba a poradie by sa hneď zmenilo. Už teraz sa neviem dočkať ďalšieho ročníka sumcového extrému 2020. Dúfam, že sa tam stretneme ešte v početnejšom počte tímov, ako tento rok.

Aj takto si niektorý súťažiaci vychutnávali jedlo na vode .