fbpx

SUMCOVÝ EXTRÉM 2018

SUMCOVÝ EXTRÉM 2018

Sumcový extrém 2018 je za nami.

Radi by sme sa poďakovali všetkým tímom za vzornú disciplínu ako aj profesionálne správanie na vode. Poďakovanie patrí  naším sponzorom, ako aj ďalším účastníkom ktorý pomáhali pri zabezpečení tejto akcie.

To že tímy boli šikovné a vedia chytať  preukázal fakt, že sa chytilo 37 sumcov a nespočetné množstvo nepremenných záberov a veľa rýb ktoré boli pod mieru bodovania.
Názov súťaže sumcový extrém sa nevymyslel len tak náhodou, bolo to fakt extrémne, ale o to krajšie.
Ešte raz všetkým ďakujeme a verím že sa stretneme aj na ďalšom ročníku sumcového extrému 2019.

 

Výsledky súťaže:

 

Prvé miesto:
výherné ceny od sponzorov France fishing adventure / JP sumcové vábničky / živá nástraha.sk  získava tím Cassovia Silurd team s celkovým počtom bodov 1080 cm. Gratulujeme !!

 

 

Druhé miesto:
výherné ceny od sponzorov sumčak.cz / JP sumcové vábničky / živá nástraha.sk   získava tím AKULA sport fishing club  s celkovým počtom bodov 806 cm. Gratulujeme !!

 

 

 

Tretie a štvrté miesto (za najväčšiu rybu):
výherné ceny od sponzorov www.fishop.sk / JP sumcové vábničky / živá nástraha.sk  / zeck fishing / získava tím SUM team  s celkovým počtom bodov 519 cm a najväčším sumcom 136 cm. Gratulujeme !!

 

 

 

Selurd team.

 

CMX Sumec team.

 

Absolut team.
Aj napriek tomu že skončili ako posledný, odniesli si 2x vytiahnutú tombolu a to nádherne spracované drevené stojany na udice.

 

Samozrejme účastníci si odniesli nie len výherné ceny, tombolu ale aj bonus k súťaži a to JP vábničku od sponzora ako aj ročné predplatné Slovenský rybár.sk. Vecné ceny boli len bonus tejto akcie plnej zábavy, extrému, smiechu a skvelého kolektívu.

 

Priebeh súťaže:

Počasie sme mali parádne, doslova lukratívne. Celé dni nám svietilo slnko.  Pravdou je, že celý deň na vode bez tieňa dá zabrať a odoberá to z energie.

 

 

Vo večerných hodinách každý súťažiaci zažil aj pekný vietor ktorý v malej rýchlosti na Širave vie pripraviť prekvapenie a to vlny minimálne vo výške pol metra. Pri vlnách sa samozrejme veľmi dobre chytať nedalo, ale každý sa s tým po svojom popasoval. Vietor netrval dlho. Niektoré tímy už v sobotu ráno bojovali od 4 hodiny rannej do 12 hodiny do noci. Samozrejme prestávku na oddych si každý zvolil sám no v minimálnom rozhraní, nakoľko tu platí pravidlo keď nie si na vode tak nechytáš  🙂 .

 

 

Každý súťažiaci si mohol v plnej miere zakúpiť vždy živú nástrahu  dážďovky, alebo nadaje ktoré zabezpečoval sponzor www.zivanstraha.sk. V tomto smere o nástrahu nebola núdza.

Každý si taktiež mohol zakúpiť háčiky, olova prípadne iné nedostatky ktoré zabezpečoval sponzor www.fishop.sk ktorý prezentoval nie len člny, ale aj vychytávky na upevnenie sonara, alebo iných komponentov na čln.

V poslednom rade ak by niektorým zo súťažiacich sa nedarilo vyvábiť rybu svojou vábničkou mohol si zakúpiť vábničku od vychytaného výrobcu JP sumcové vábničky v mnohonásobných prevedeniach.

 

 

Všetci súťažiaci mali rovnaké možnosti  aby sa predviedli a ukázali svoje zručnosti, čo sa aj všetkým podarilo. Člny súťažiacich sa plavili po celej Šírave a naše člny rozhodcov boli vždy v strehu, nakoľko každú chvíľku sme mali nový výjazd  na zaznamenanie úlovku.

K tejto pohode samozrejme patrilo aj občerstvenie a spoločné posedenie pri večeri, kde každý mohol prediskutovať svoju taktiku lovu a postrehy z vody.  Debata a humor na nezaplatenie 🙂

 

 

Súťažiaci na udiciach mali nespočetné množstvo záberov, úlovkov ktoré sa im nepodarilo vytiahnuť, prípadne ryba zlomila háčik, alebo vznikla iná nečakaná komplikácia.  Väčšie úlovky vždy brali opatrne. Každý tím by sám vedel porozprávať svoj vlastných príbeh, kde čo spadlo, kde sa čo ukazovalo a čo mohli spraviť inak, prípadne odkryť svoje skóre. Napríklad tím Akula  v sobotu večer kolo 21. hod mal skóre  18/5/2 ( záber/úlovok/nebodovaná).

 

Ďakujeme za pekný zážitok z tejto akcie  🙂

Ak zvažujete registráciu na rok 2019, neváhajte a staňte sa súčasťou tejto akcie. Registrácia 2019